Najnowsze wiadomości

20 lipca 2024 3:02

5 sprytnych pomysłów na oświetlenie łazienkiGdy długie, jasne dni lata w końcu zmienią się w jesień i zimę, nadchodzi czas, by zwrócić uwagę na oświetlenie w domu.

Oświetlenie łazienki może być często bardzo konwencjonalne, z pojedynczą żarówką tworzącą jasne, ale nieco surowe oświetlenie, któremu brakuje ciepła i wyobraźni. Jednak... oświetlenie w łazience nie musi być nudne.

To zadziwiające, jak wielką różnicę może zrobić odpowiedni rodzaj światła. Oto 5 wyjątkowych opcji, które możesz wypróbować.


1. Żyrandol

Ponieważ łazienka jest najczęściej używana jako luksusowe pomieszczenie do relaksu, żyrandol łazienkowy będzie doskonałym wyborem. Nie musi to być ogromny, drapowany żyrandol; są one dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Daje on wspaniałe oświetlenie otoczenia i wygląda naprawdę imponująco. Dodaliśmy oświetlenie w stylu żyrandola do naszego zestawu apartamentów Winchester, aby zademonstrować ogólny efekt.

Dodaj odrobinę klasy (a może powinno być "szkła"?) do swojej łazienki dzięki żyrandolowi


2. Oświetlenie wpuszczane

Oświetlenie wpuszczane to naprawdę nowoczesny wygląd. Zajmuje bardzo mało miejsca i zapewnia wspaniałą atmosferę w pomieszczeniu. Wtapia się w otoczenie i może być stosowane w sufitach w celu podkreślenia różnych części pomieszczenia. Na przykład, można je wykorzystać do podświetlenia lustra w łazience.

Umieszczone wystarczająco blisko siebie oprawy wpuszczane będą się wzajemnie uzupełniać, a Ty zyskasz znacznie jaśniejszą przestrzeń.

Wpuszczane oświetlenie łazienkowe nadaje łazience dyskretny i bardzo nowoczesny wygląd i nastrój.


3. Oświetlenie wanny

Jest to coś, czego wiele osób nawet nie bierze pod uwagę. Oświetlenie punktowe zamontowane po wewnętrznej stronie wanny stworzy wyjątkową, relaksującą atmosferę. Po wyłączeniu pozostałych świateł można się wygodnie rozłożyć i całkowicie zrelaksować przy delikatnym, przyćmionym oświetleniu. Jest to bezpieczniejsze niż używanie świec, a jednocześnie równie relaksujące.


4. Podświetlane lustra

W hotelowych łazienkach zazwyczaj można znaleźć podświetlane lustra, które dają dość przytłumione, nastrojowe światło. Jednak lustra z oświetleniem stają się coraz bardziej powszechne w naszych domach jako sposób na dodanie dodatkowego źródła światła. Obecnie można znaleźć szeroką gamę współczesnych luster podświetlanych, od projektów LED po bardziej tradycyjne style. Jeśli chcesz uniknąć konieczności podłączania ich do sieci elektrycznej, możesz również wybrać modele zasilane bateriami.

Lustro Lumina posiada zmienne podświetlenie, dzięki czemu można przełączać pomiędzy ciepłym i chłodnym światłem białym, aby dostosować je do swojego nastroju.


5. Lampy podłogowe LED

Jednym z najbardziej wyjątkowych sposobów wykorzystania oświetlenia w łazience jest zamontowanie go w podłodze. Kolorowe lampy LED nadadzą pomieszczeniu naprawdę wyjątkowy wygląd i nastrój. To ultranowoczesny styl, który jest jednocześnie dość romantyczny. Inspiracją może być apartament Tate (poniżej), gdzie lampy LED zostały wbudowane w stopnie, dzięki czemu robią naprawdę duże wrażenie.

Oświetlenie dekoracyjne, takie jak te lampy schodowe, doda wyjątkowego elementu do wystroju Twojej łazienki.


Pozostałe kwestie do rozważenia

To tylko 5 sposobów na wykorzystanie oświetlenia w łazience. Jeśli wolisz, możesz również rozważyć zastosowanie oświetlenia z funkcją ściemniania. W ten sposób możesz zmniejszyć natężenie światła, gdy chcesz się zrelaksować w wannie, i zwiększyć je, gdy tylko zajdzie taka potrzeba - upewnij się jednak, że wyłącznik znajduje się poza łazienką.

Dlaczego nie połączyć dwóch lub więcej z powyższych sugestii? Lampy wannowe, podłogowe i żyrandol stworzą naprawdę wyjątkowy styl. Zastanów się rodzaju żarówek, których chcesz użyć. Żarówki halogenowe są zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem, ale mogą też być nieco droższe, więc warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Żarówki żarowe mogą być tańsze, ale zazwyczaj mają krótszy okres trwałości, więc przy wyborze należy kierować się raczej stosunkiem jakości do ceny niż ceną. pieniędzy, a nie cenę.

Na VictoriaPlum.com znajdziesz wspaniały wybór oświetlenia łazienkowego do wyboru.

I na koniec, upewnij się, że instalację oświetlenia zleciłeś wykwalifikowanemu elektrykowi. Elektryczność i woda nie łączą się ze sobą, więc nie ryzykuj. Aby dowiedzieć się więcej o produktach elektrycznych i bezpieczeństwie w łazience, zapoznaj się z naszym podręcznym przewodnikiem.

Lorem ipsumus

placeholder text

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et irmagnUt enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequatDuis ee dolor in reprehenderit.