Najnowsze wiadomości

20 lipca 2024 3:04

Aranżacja wnętrz z projektantem krok po krokuaranżacja wnętrz z projektantemZawsze pierwszym krokiem jest umówienie się na spotkanie z projektantem wnętrz. W czasie rozmowy zestawia się swoje oczekiwania i plany z tym, jak sprawę widzi osoba zatrudniana do wykonania aranżacji. Określany jest też budżet. Kolejnym krokiem jest tak zwana inwentaryzacja wnętrza, w czasie której już na miejscu architekt przedstawia wstępny projekt ogólny i wykonuje na swoje potrzeby bardzo dokładną dokumentacje fotograficzną. Z planu ogólnego powstaje plan szczegółowy zawierający rzuty techniczne i kosztorysy. Jest to czas na wybór kolorystyki i ostatni dobry moment na wprowadzenie większych zmian. Przechodzimy do remontu, w czasie którego zostanie wykonane wszystko od wyburzania ścian po wieszanie zasłonek. Zadaniem projektanta wnętrz jest ciągłe pilnowanie prac, zwłaszcza wierności wobec projektu. Może on nawet pełnić funkcję tak zwanego inwestora zastępczego.

W takiej sytuacji dostanie on klucze do mieszkania i odda je dopiero w momencie, kiedy wszystko będzie gotowe. Jest to bardzo wygodna opcja, ponieważ klient nie musi zajmować się organizowaniem prac i wszystkie obowiązki z tym związane spadają na barki osoby zajmującej się aranżacją. Pamiętajmy, że rola architekta wnętrz nie ogranicza się bynajmniej tylko do rozrysowania całości projektu przed rozpoczęciem prac. Musi on być konsultantem dla ekip remontowo-budowlanych, a do tego konieczna jest jego akcja, kiedy będziemy chcieli wprowadzić do projektu jakiegokolwiek rodzaju zmiany. Nie do przecenienia jest także sieć kontaktów, jakie może, a właściwie powinien posiadać architekt wnętrz. Należy oczekiwać, że jego partnerzy będą w stanie zaoferować nam niższe ceny materiałów budowlanych, a jego kontakty z firmami budowlanymi skrócą do minimum czas przybycia ekspertów. Nawet jeśli architekt wnętrz nie przyjął roli inwestora zastępczego, jego aktywność na tym polu powinna być bardzo duża.

Lorem ipsumus

placeholder text

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et irmagnUt enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequatDuis ee dolor in reprehenderit.