Najnowsze wiadomości

20 lipca 2024 1:29

Samodzielne projektowanie łazienkiJak zaprojektować łazienkęAby łazienka była idealnie zaprojektowanym miejscem, powinna być zarazem funkcjonalna, przestrzenna oraz ładna. Przy odrobinie pomysłowości, możemy zaaranżować ją samodzielnie, warto jednak pamiętać o zachowaniu kilku podstawowych zasad. Najważniejszym czynnikiem, który warto mieć na uwadze, jest oczywiście nasza własna wygoda. I tu pojawia się pierwsze pytanie – wanna czy natrysk? Wybierzmy to, co jest dla nas bardziej komfortowe. Jeśli zaś niektórzy domownicy są zwolennikami pierwszego, a niektórzy drugiego rozwiązania, zamontujmy i wannę, i prysznic. Jeśli łazienka jest zbyt mała, zawsze można wybrać rozwiązanie pośrednie, np. wannę z wiszącą baterią prysznicową lub deszczownicą. Ciekawym rozwiązaniem, często wykorzystywanym w dzisiejszych łazienkach, jest również instalacja bidetu, który jest niezwykle praktyczny w czasie wykonywania codziennych czynności higienicznych. Kolejny przedmiot to umywalka. Jeżeli mamy dużą rodzinę, warto postarać się o dwie umywalki, które na pewno okażą się przydatne podczas porannego mycia, kiedy wszyscy się spieszą. Można też zainstalować jedną umywalkę, ale za to na tyle pokaźnych gabarytów, aby dwie osoby mogły jednocześnie wykonać toaletę poranną. Aby zaoszczędzić miejsce w łazience, warto umieścić pralkę w osobnym pomieszczeniu zagospodarowanym na pralnię.

projektowanie wnętrza łazienkiJeśli jednak nie mamy takiej możliwości, postarajmy się jak najlepiej wkomponować ją w pomieszczenie łazienkowe. Bardzo ważną rolę w łazience odgrywają meble. Powinny mieć w sobie na tyle dużo miejsca do zagospodarowania, aby spokojnie pomieścić nasze ręczniki, kosmetyki, preparaty i środki czystości, etc. W zależności od układu łazienki, możemy skorzystać z wolnostojących lub wiszących szafek łazienkowych albo mebli podumywalkowych. Zawsze jednak powinny być to meble odporne na wilgoć. Dużą rozwagą należy wykazać się przy planowaniu przestrzeni łazienki. Pomieszczenie to nie powinno być zagracone, powinniśmy swobodnie móc się po nim poruszać i w sposób komfortowy korzystać z poszczególnych urządzeń. Sprzęty powinny być też rozmieszczone zgodnie z usytuowaniem pionów kanalizacyjnych. Ostatnim ważnym elementem w łazience jest grzejnik. Nowoczesne systemy grzewcze eliminują przymus posiadania wielkiego kaloryfera, który zajmowałby mnóstwo miejsca w łazience i zakłócałby całą stylistykę wnętrza. Duża paleta różnorakich grzejników pozwala na to, aby idealnie dobrać jego rozmiary i styl do stylu naszej łazienki. W domach, w których jest więcej niż jedna łazienka, można pokusić się o większą swobodę w aranżacji i każde z tych pomieszczeń urządzić nieco inaczej. Można na przykład stworzyć małą łazienkę z pralnią i duży pokój kąpielowy albo jedną łazienkę gościnną i jedną rodzinną. Po wykonaniu projektu, nie pozostaje już nic innego, jak przystąpić do działania.

Lorem ipsumus

placeholder text

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et irmagnUt enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequatDuis ee dolor in reprehenderit.