Najnowsze wiadomości

5 najlepszych pomysłów na prysznic w 2022 roku

Nasza nowa reklama telewizyjna: Poznaj rodzinę

Zrób własne bomby kąpielowe domowej roboty

22 maja 2022 16:03

Jaki jest najlepszy rodzaj toalety do małej łazienki?Jeśli masz małą łazienkę, to jest dość oczywiste, że przestrzeń jest problemem i musisz odzyskać jak najwięcej: zarówno dla estetyki, jak i po prostu czysty komfort. Jedna rzecz, której każda łazienka będzie potrzebować, nawet jeśli jest to tylko "wygoda", to toaleta. Istnieje kilka opcji dostępnych dla Ciebie, jeśli potrzebujesz odzyskać trochę przestrzeni.

Niezależnie od tego, czy wyposażasz całą łazienkę, czy małą "szatnię" pod schodami, jest kilka wskazówek, które należy rozważyć. Wybór czegoś tak ważnego i, miejmy nadzieję, długotrwałego jak toaleta, nie jest czymś, co należy lekceważyć, dlatego jesteśmy tu po to, aby pomóc ci dokonać wyboru.

Chodzi o wymiary.

Brzmi to naturalnie, ale trzeba wziąć pod uwagę dostępną przestrzeń, z którą trzeba pracować. Jeśli twoja łazienka jest po większej stronie, nie masz się czym martwić (również, dlaczego to czytasz?). Wybranie odpowiedniej toalety do mniejszego pomieszczenia jest jednak większym wyzwaniem. Aby nie postawić na nią zbyt małego punktu, liczy się rozmiar.

Większość domów, które mają kilka sypialni, ma zazwyczaj drugą, mniejszą toaletę - zazwyczaj na dole, być może pod schodami, ale czasami na górze, jako łazienkę dla głównej sypialni.

Typowy rozmiar dla toalety szatniowej to około 1200 x 1200 mm, więc przestrzeń jest bardzo duża i trzeba się upewnić, że jest wystarczająco dużo miejsca pomiędzy samą toaletą a umywalką (i oczywiście drzwiami). Znalezienie toalety, która pasuje do tak małej przestrzeni nie zawsze jest łatwe, ale można to zrobić.

Aby zmaksymalizować dostępną przestrzeń i ogólny projekt, niezależnie od tego, czy jest to mała szatnia, czy mała łazienka, istnieją małe rodzaje toalet, z których można wybierać.

Toaleta montowana na ścianie

Jeśli za ścianą jest wystarczająco dużo miejsca (tam prawie na pewno będzie miejsce na spodnią szatnię), może warto zabawić się pomysłem zrobienia sobie toalety na ścianie. Ponieważ spłuczka jest "w ścianie", potrzebujesz znacznie mniej miejsca niż w przypadku zwykłej toalety montowanej na ścianie. Wyglądają one również świetnie, a podłogi są prawdopodobnie łatwiejsze do utrzymania w czystości i higienie, ponieważ toaleta jest poza podłogą.

Toaleta typu back to wall

Toaleta tyłem do ściany jest idealna do małej łazienki, więc równie dobrze mogła być zaprojektowana specjalnie dla tego rodzaju małej przestrzeni. Toaleta tyłem do ściany jest w zasadzie tylko toaletą ścienną, która znajduje się na podłodze. Oczywiście, każda pojedyncza toaleta potrzebuje takiego czy innego rodzaju spłuczki, ale używając dyskretnego ukrycia możesz mieć więcej miejsca w pokoju - zawsze przydatne, jeśli potrzebujesz tam również innych rzeczy.

Krótka toaleta projekcyjna

Krótka toaleta projekcyjna to kolejny świetny pomysł projektowy, gdzie przestrzeń jest ograniczona. Są one mniejsze niż zwykłe toalety, stąd nazwa, i są różne rozmiary, więc musisz mieć pewność, że wybierzesz na tym będzie pasować, dobrze, ty i członkowie twojego gospodarstwa domowego. Ze względu na różnicę w rozmiarze, warto zrobić małe badania, jeśli jest to podejście, które chcesz podjąć.

Połączenie opcji toalety i umywalki

Innym genialnym pomysłem, jeśli masz przestrzeń wzdłuż ściany, na której będziesz się opierać, jest połączony zespół toalety i umywalki. Dużo te mają niektóre składowej przestrzeni pod zbyt więc są 3 w 1 rozdaniu. Ta opcja oszczędza miejsce dookoła, ponieważ umywalka znajduje się obok toalety, więc każda istniejąca umywalka może być usunięta, uwalniając tę część pomieszczenia.

Opcja łączenia może być zarówno bardzo funkcjonalna, jak i stylowa, tym bardziej, jeśli wybierzesz opcję, która posiada miejsce do przechowywania pod umywalką. Nada ona również wygląd większego pomieszczenia niż jest.

Wskazówki dotyczące oszczędzania miejsca

Przy wyborze odpowiedniej toalety dla dostępnej przestrzeni ważne są inne rzeczy, które można zrobić, aby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń.

Fizyczne wymiary pomieszczenia mogą znajdować się po niewielkiej stronie, ale i tak można stworzyć iluzję posiadania większej przestrzeni. Na przykład płytki ceramiczne mogą nadać głębi nawet najmniejszej przestrzeni - szczególnie w przypadku płytek z efektem marmuru i tych z beżowymi lub jasnoszarymi odcieniami kolorów.

Przechowywanie może często stanowić problem, ale nie zawsze istnieje potrzeba posiadania szafek (zwłaszcza w przypadku toalety i umywalki z połączeniem): Przechowywanie na wieszakach drucianych z kilkoma półkami zajmuje bardzo mało miejsca i jest idealne dla artykułów toaletowych.

Podsumowując

Mniejsza łazienka lub szatnia nie musi być aż tak ograniczająca, jeśli chodzi o udogodnienia, które tam zainstalowano, są opcje, sposoby i środki.

Lorem ipsumus

placeholder text

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et irmagnUt enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequatDuis ee dolor in reprehenderit.