Najnowsze wiadomości

27 stycznia 2023 12:08

Opieka nad płytką łazienkowąPłytka łazienkowa może być pięknym uzupełnieniem każdej pięknie urządzonej łazienki. Właściwa pielęgnacja płytek łazienkowych może być nie lada wyzwaniem, ale jeśli zrobisz to właściwie, może pomóc w utrzymaniu ich przez lata. Ze względu na jej częste użytkowanie, łazienka wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Postępuj zgodnie z tymi oszczędzającymi czas wskazówkami, aby Twoja łazienka wyglądała czysto:

Trzymaj się z dala od surowych środków czyszczących

Więcej środków czyszczących o właściwościach ściernych może wykonać tę pracę, ale mogą one również spowodować zużycie fugi do płytek i w końcu zacząć pękać. Nawet małe pęknięcia mogą być idealnym miejscem do rozwoju pleśni i grzybów. Zamiast tego używaj łagodnego mydła i wody do lekkich prac czyszczących, a delikatnych lub specjalistycznych środków czyszczących do bardziej uporczywych plam.

Okresowo stosować Sealer

Regularne uszczelnianie płytek minimalizuje ich zużycie. Dotyczy to zwłaszcza płytek często narażonych na działanie wody, np. na ścianach prysznicowych, blatach łazienkowych lub na podłodze z płytkami w pobliżu wanny/prysznicu. Upewnij się, że wybrałeś uszczelkę wykonaną dla Twoich płytek w określonym miejscu i z określonego materiału.

Przechowuj Squeegee Handy

Jeśli jest jedno narzędzie, które będziesz chciał trzymać na pokładzie przez cały czas w łazience, to jest to ściągaczka. Po pierwsze, użyj ręcznika do wytarcia wszelkiej widocznej wilgoci, np. rozlanej wody na płytkach w pobliżu umywalki lub na ścianach prysznica. Następnie użyj wycieraczki do łatwego usuwania nadmiaru wilgoci, aby zredukować ryzyko rozwoju pleśni lub grzybów pleśniowych.

Uważaj na oznaki pleśni

Wykonywanie regularnych kontroli wzrokowych w celu sprawdzenia, czy nie ma śladów tych powszechnych porostów w łazience, może zmniejszyć prawdopodobieństwo, że masz duży problem z rękami. Jeśli zauważysz kilka zarodników lub oznak wzrostu związanego z pleśnią, zazwyczaj sztuczkę tę może wykonać kupiony w sklepie środek do czyszczenia fug. Ale jeśli problem jest bardziej rozpowszechniony, zatrudnij profesjonalny serwis sprzątający. Tak czy inaczej, zajmij się tym problemem jak najszybciej.

Linie do czyszczenia fug Clean Grout Lines

Mieszanka na bazie cementu, która wypełnia przestrzenie pomiędzy płytkami łazienkowymi jest tam, gdzie plamy pojawiają się zazwyczaj jako pierwsze. Fugę do płytek należy utrzymywać w stanie czystym i wolnym od potencjalnie szkodliwych zanieczyszczeń, stosując łagodny wybielacz lub środek do czyszczenia fug. W przypadku pojawienia się plam należy odczekać ok. 10-15 minut, a następnie wyczyścić je szczoteczką do szorowania lub szczoteczką do zębów. Należy unikać bezpośredniego szorowania płytek, aby przypadkowo nie porysować materiału.

Wiedzieć, kiedy jest czas na wymianę

Regularne czyszczenie kafelków może zapobiec poważnym problemom z podłogą z kafelkami i może pomóc jej przetrwać przez dłuższy czas. Istnieją jednak okoliczności, w których konieczna jest wymiana posadzki. Jeśli podłoga ma nadmierne nagromadzenie pleśni lub pleśni, lub jeśli zaczyna pękać, należy porozmawiać z profesjonalistą o możliwościach jej wymiany.

Pielęgnacja podłóg kafelkowych może być prosta i może sprawić, że będą one wyglądać pięknie i funkcjonalnie przez długie lata.

Lorem ipsumus

placeholder text

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et irmagnUt enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequatDuis ee dolor in reprehenderit.