Najnowsze wiadomości

25 lutego 2024 7:30

Projekt wnętrza w stylu glamourwnętrze w stylu glamourStyl glamour narodził się na początku dwudziestego wieku natychmiast stając w opozycji do minimalizmu. Nie zrywał z funkcjonalnością, starał się jednak udowodnić, że przepych i bogactwo nie muszą być jednoznacznie złe. Dziś postrzegamy go przede wszystkim jako inspirującą mieszankę luksusu, elegancji i szyku z elementami baroku. Styl jest ceniony i dlatego, że stawia na kontrasty kolorystyczne, stylowe dodatki oraz unikatową grę świateł. Jego zaletą jest innowacyjność, rozwiązania charakterystyczne dla niego nie pojawiają się bowiem często w innych stylach. Tu liczy się przede wszystkim detal, a wnętrze jest cenione za swój oryginalny charakter. Styl glamour cieszy się powodzeniem również obecnie, choć nie powinien być on wprowadzany bez pewnej ostrożności. Dotyczy ona zwłaszcza elementów wykończenia, to bowiem właśnie dodatki są uznawane za wyznaczniki stylu glamour.

Styl ten charakteryzuje typowa przede wszystkim dla niego kolorystyka, jeśli więc cenimy sobie róż, fiolet i czerwień, nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem miejsca dla siebie. Ciekawe są też tapety, obowiązkowo z barokową ornamentyką. Typowa aranżacja bazuje na zestawieniu dużych powierzchni z kształtnymi zdobieniami. Oznacza wnętrze glamourto między innymi szklane mozaiki w łazience i kuchni i duże lustra w niemal każdym innym pomieszczeniu. Warto zainwestować też w stylowe meble. W cenie są nowoczesne formy, nie zaszkodzi jednak, jeśli sięgniemy po rozwiązania w stylu art deco oraz meble stylizowane na barokowe. Pamiętajmy przy tym, że styl glamour nie ma reguł, których musielibyśmy bezwzględnie przestrzegać. Kwestia umeblowania wymaga zresztą pewnej refleksji, ze stylu glamour blisko jest bowiem do oskarżeń o kiczowatość oraz brak gustu. Jeśli wnętrze ma być ekskluzywne, nie powinniśmy rezygnować z dużych mebli zwłaszcza, że znakomicie prezentują się one w kontraście z niewielkim stolikiem kawowym. Warto zainwestować tez w mebla ze skórzanymi lub pluszowymi obiciami, stylowe, a jednocześnie wygodne. Ciekawym rozwiązaniem są też meble nazywane niekiedy „prawie antykami”. W ich przypadku ceniona jest zwłaszcza bogata bryła i wysoki połysk. Wzmiankowana już barokowa ornamentyka zasługuje zresztą na ponowne podkreślenie. To ona odpowiada za wrażenie szyku i luksusu, choć nietrudno się domyślić, że pełni swoje funkcje przede wszystkim wówczas, gdy jest wykorzystywana we właściwy sposób. Glamour nie jest stylem dla każdego, warto więc wykorzystać go jedynie w części pomieszczeń.

Lorem ipsumus

placeholder text

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et irmagnUt enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequatDuis ee dolor in reprehenderit.