Najnowsze wiadomości

20 lipca 2024 3:25

Projektowanie wnętrza w stylu prowansalskimprowansalskie wnętrzeKolor jest kluczem do tego, by zrozumieć prowansalski dom określany mianem „mas”. Typowy „mas” zbudowany jest z jasnego wapienia i może być albo tynkowany, albo malowany. Zawsze stosowane są ciepłe barwy. Specjalny jasny barwnik, ochra, którego używa się do barwienia domów, pochodzi z kamieniołomów w Rossilion. Ciekawym zabiegiem w stylu prowansalskim jest rozjaśnianie ścian za pomocą wapna. Pozwala to uzyskać także bardzo ciekawą fakturę. Podłogi mają z kolei za zadanie ochronę przed upałem i do tego celu wykorzystuje się kamień lub rudą terakotę. Drewno jest oczywiście popularne, ale znacznie częściej można spotkać się z elementami kamiennymi.Meble w stylu prowansalskim są bardzo ciekawe. Mówi się o nich, że są przecierane. Do ich produkcji wykorzystuje się przede wszystkim delikatne drewno owocowe lub orzechowe i w sposób bogaty stosuje się mimo wszystko dość delikatne rzeźbienia układające się w motywy kwiatów, owoców i przede wszystkim kłosów. Często maluje się je na kolory łąki, czyli na żółto, zielono i niebiesko.

wnętrze w stylu prowansalskimWarto podkreślić, że przecieranie nie jest tutaj sztucznym zabiegiem. Po prostu meble używane są przez długie lata i naturalnie się zużywają. Bardziej pozwalać można sobie z dekoracjami. Powinno ich być dużo. Możemy sięgać po kretony u żakardy, jeśli wybierzemy dla nich barwy regionalne, czyli odcienia żółci, pomarańczy, kobaltowych błękitów i zieleni. Do tego dodajemy tak samo zabarwiona ceramikę z Moustiers. Salony prowansalskie są zdecydowanie bardziej eklektyczne, przynajmniej jeśli chodzi o nagromadzone w nich sprzęty. Tak zwane Ludwiki mogą tutaj spokojnie współegzystować z klasycznymi meblami wiejskimi, w dodatku w kiepskim stanie, a przy nich będą stały jeszcze współczesne sofy z własnoręcznie wykonanymi narzutami. Jeśli będziemy chcieli przedstawić styl prowansalski w kuchni, możemy zachować białe tynkowanie jej ścian, ale warto jest pokusić się o odrobinę kamienia naturalnego. Na posadzce z kolei trzeba wybrać terakotę i pozostać przy tym wyborze. Konieczne też będą specjalne krzesła z wyplatanymi siedziskami.

Lorem ipsumus

placeholder text

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et irmagnUt enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequatDuis ee dolor in reprehenderit.