Najnowsze wiadomości

20 lipca 2024 2:29

Przegląd programów pozwalających na aranżowanie wnętrz i ogrodówprogramy do projektowania wnętrz

Komputery to nieocenione rozwiązania między innymi dlatego, że możemy przeprowadzać za ich pośrednictwem różnego rodzaju obliczenia. To właśnie one pozwalają nam na tworzenie dokumentacji i rysunków technicznych, wspomagają więc wymiernie proces projektowania. Na rynku nie brakuje, na szczęście, nie tylko rozwiązań profesjonalnych, takich, jak choćby AutoCAD. Na uwagę zasługuje też spora grupa programów przeznaczonych nie tyle do projektowania, co do aranżacji powierzchni, która może być wykorzystywana z powodzeniem nie tylko przez profesjonalistów, ale również przez amatorów. Właśnie pomoc oferowana nam przez tego rodzaju programy sprawia, że jesteśmy w stanie bez większego wysiłku zaplanować, jak będzie wyglądać nasza kuchnia, salon, biuro, a nawet ogród.

Sprawdź: Kody rabatowe na zakupy w Agata Meble >>

Oczywiście, musimy liczyć się także z pewnymi problemami. Najpoważniejszy wiąże się z kosztem takich programów, choć bowiem nie jest ich wcale mało, znalezienie tych, za korzystanie z których nie trzeba płacić, nie jest już prostym zadaniem. Tu z pomocą przychodzi przede wszystkim oprogramowanie, które jest tworzone na zlecenie firm zajmujących się produkcją mebli. Firmy te udostępniają je następnie bezpłatnie swoim klientom. Tu prym wiedzie Furnish stworzony przez Geac Computer Corporation – program, który ma wiele odmian i sporo nazw własnych, w zależności od tego, która firma zażyczyła sobie, aby został on opracowany. Właśnie jedną z nich było oprogramowanie IKEA Home Planner – program, który udostępniał bezpłatnie znany koncern ze Szwecji.

Dziś uniwersalność takich programów jest już normą, musimy jednak liczyć się z tym, że ich funkcjonalność zawsze będzie ograniczona. Innym bezpłatnym programem, którym warto się zainteresować jest Power NET+ - rozwiązanie przeznaczone do aranżacji wnętrz wyprodukowane przez firmę CAD Projekt K&A. W przeciwieństwie do wielu innych rozwiązań o zbliżonym charakterze, tym razem mamy do czynienia z rozwiązaniem w pełni uniwersalnym. Umożliwia ona projektowanie kuchni, pokoju dziennego, sypialni, łazienki i innych przestrzeni, za każdym razem gwarantuje przy tym jednakowe zadowolenie z programu. Jednocześnie sam proces tworzenia projektów jest prosty, możemy mieć więc pewność, że nie wymaga od nas zdobycia żadnej dodatkowej wiedzy. Jako użytkownicy musimy jedynie podać wymiary, a następnie zdecydować o kształcie pomieszczenia. Potem możemy już nanosić określone meble korzystając z przydatnego dynamicznego podglądu 3D. Problemem nie jest przy tym nie tylko zapis, ale i wydruk aranżacji, która została przez nas stworzona. Co ciekawe, same pomieszczenia mogą mieć nie tylko zróżnicowane wymiary, ale i kształty, problemem nie jest przy tym ani nakładanie tekstur na podłogę, ani faktur na meble.

Lorem ipsumus

placeholder text

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et irmagnUt enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequatDuis ee dolor in reprehenderit.