Najnowsze wiadomości

19 czerwca 2024 12:24

Rośliny zielone do przestrzeni łazienkowychWiele osób lubi ozdabiać się roślinami. Jednak niektóre pomieszczenia w domu nie zapewniają optymalnych warunków do uprawy. Na przykład łazienka jest często malutka, brakuje w niej naturalnego światła, a temperatura zmienia się. Dzięki kilku wskazówkom łatwo jest wybrać idealną zieleń dla tego typu pomieszczeń.

Rekompensata za słabe światło. W odróżnieniu od innych pomieszczeń w domu, łazienka jest zazwyczaj krótka na oknach. Ogranicza to liczbę roślin, które będą rosły. Jednym z typów, który dobrze sprawdza się w ciemnym pokoju jest Creepy Fig. Roślina ta często występuje w lasach deszczowych i szybko rośnie. Piękny sposób eksponowania tej rośliny znajduje się w wiszącym koszu, dzięki czemu liście kaskadowo opadają w dół. Ptasia paproć gniazdowa i chińska wiecznie zielona są dwiema innymi roślinami, które rozwijają się w ciemnych pomieszczeniach.

Przezwyciężając zmienne temperatury. W łazience rzadko panuje stała temperatura. Kiedy człowiek kąpie się, w pokoju jest zazwyczaj gorąco i wilgotno. W innych porach dnia, przestrzeń jest chłodna. Wiele roślin nie przetrwa w tych warunkach. Palma Parlor jest niezwykle tolerancyjna i łatwo rośnie we wszystkich środowiskach. Również odmiany bluszczu i paproci działają dobrze.

Małe i dekoracyjne opcje. Regał jest zawsze użyteczny, zwłaszcza w łazience. Jeśli przestrzeń jest zbyt ciasna, półki mogą być zawieszone na ścianach. Stanowią one doskonałe miejsce do prezentacji małych roślin ozdobnych. Szklane półki są eleganckie i wydają się zajmować mniej miejsca niż tradycyjne drewno. Płonące kwiaty Katy doskonale sprawdzają się w łazienkowej scenerii. Rośliny te zapewniają skupiska jasnych kwiatów, które barwią się przez kilka miesięcy. Bez światła, niektóre z tych roślin kwitną przez cały rok. Odmiany karłowate są zwarte i zajmują niewiele miejsca. Innym odpowiednim wyborem do łazienki jest Eyelash Begonia.

Inne pomocne wskazówki dotyczące łazienki. Kiedy używasz roślin jako dekoracji w łazience, ważne jest, aby ograniczyć wodę. Ponieważ pomieszczenie jest często wypełnione wilgocią, gleba pozostaje wilgotna przez dłuższy czas niż rośliny w innych pomieszczeniach. Aby zrekompensować ograniczoną ilość światła słonecznego, możliwe jest zastosowanie świetlówek w oprawach oświetleniowych.

Umieszczenie zieleni w całym domu wprowadza naturę do wnętrza. Zrozumienie tego, jakie rośliny dobrze sprawdzają się w warunkach łazienki, sprawi, że okolica będzie wyglądać i czuć się świeżo.

Lorem ipsumus

placeholder text

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et irmagnUt enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequatDuis ee dolor in reprehenderit.