W poszukiwaniu dobrego projektanta wnętrz

Dobry projektant wnętrzZnalezienie dobrego architekta wnętrz jest zawsze znakomitym pomysłem w czasie prowadzenia dużego remontu domu czy mieszkania, jak również przy budowie nowego budynku mieszkalnego i nie tylko. Taka osoba zaproponuje nam różne opcje i do tego stworzy ich wizualizacje, by można było bardziej świadomie wybierać jak powinna wyglądać gotowa aranżacja wnętrza. Jej podstawową cechą powinna być kreatywność połączona z pomysłowością, co oczywiście jest efektem na równi cech charakteru takiej osoby, jak i jej wiedzy fachowej. Dobry architekt wnętrz to na pewno osoba, którą ktoś nam poleci po swoim dobrym kontakcie z nią. Da nam to pewność, że usługodawca jest w stanie doprowadzić projekt do końca. Trzeba zajrzeć też na stronę internetową architekta wnętrz. Powinny być tam zaprezentowane jego wcześniejsze realizacje. Na przykładzie znacznie lepiej ocenić, czy jego propozycje nam się mogą spodobać, niż w oparciu tylko o deklaracje ustne człowieka zainteresowanego zdobyciem pracy.

Projektant wnętrzNie wolno zapominać o kryteriach formalnych wyboru. Architekt wnętrz musi posiadać wykształcenie kierunkowe w swoim fachu. I to nie jakieś ogólne ASP, ale stopień magistra na Wydziale Architektura Wnętrz. Czasami może to być też Architektura Ogólna, ale jeśli architekt wnętrz będzie się legitymował takim wykształceniem, trzeba koniecznie przyjrzeć się jego wcześniejszym dokonaniom. Szerokim łukiem omijajmy tylko dwuletnie szkoły aranżacji wnętrz. Takie szkoły uczą dekoratorów, a to zupełnie inna profesja. Zabierający się do pracy dobry architekt wnętrz powinien zaczynać od zaznajomienia się z rodziną. Wnętrz musi być bowiem dostosowane do jej potrzeb. Jeśli nie zbierze on informacji o wykonywanym zawodzie czy sposobach spędzania dobrego czasu, na pewno nie jest dobrym fachowcem. Narzucanie przez niego swojego własnego zdania zwykle źle się kończy. Można wręcz posunąć się do stwierdzenia, że taka osoba powinna być bardziej psychologiem niż architektem. Czasami musi nawet negocjować pomiędzy niedogadanymi małżonkami. Ostatnia sprawa to fundusze. Dobry architekt wnętrz raczej nie postawi ich na pierwszym planie, ale na pewno o nich nie zapomni. W końcu z nieograniczonym budżetem można sobie wszystko stworzyć, ale takiej sytuacji raczej w polskich rodzinach zbyt często spotkać nie można. Trzeba sobie radzić z ograniczonymi zasobami.

Powiązane artykuły

Projektant wnętrz - polecamy!

Nie masz pomysłu na urządzenie swojego domu lub mieszkania? Nie przejmuj się, to żaden wstyd!

Aranżacja i projektowanie wnętrz swego rodzaju sztuka i nie każdy potrafi połączyć kilka styli tak by pomieszczenie świetnie się prezentowało, a przy tym było równocześnie funkcjonalne.

Zdaj się na pomoc projektanta wnętrz!

Polecamy usługi naszego partnera - firmy Your Interiors z Krakowa. Młode i uzdolnione projektantki z pewnością poradzą sobie z każdym zadaniem, a co bardzo ważne bez problemu potrafią stworzyć unikalne i funkcjonalne wnętrze nawet wtedy gdy mogą dysponować ograniczonymi środkami.

Wejdź na: www.yourinteriors.pl