Najnowsze wiadomości

20 lipca 2024 2:18

W poszukiwaniu dobrego projektanta wnętrzDobry projektant wnętrzZnalezienie dobrego architekta wnętrz jest zawsze znakomitym pomysłem w czasie prowadzenia dużego remontu domu czy mieszkania, jak również przy budowie nowego budynku mieszkalnego i nie tylko. Taka osoba zaproponuje nam różne opcje i do tego stworzy ich wizualizacje, by można było bardziej świadomie wybierać jak powinna wyglądać gotowa aranżacja wnętrza. Jej podstawową cechą powinna być kreatywność połączona z pomysłowością, co oczywiście jest efektem na równi cech charakteru takiej osoby, jak i jej wiedzy fachowej. Dobry architekt wnętrz to na pewno osoba, którą ktoś nam poleci po swoim dobrym kontakcie z nią. Da nam to pewność, że usługodawca jest w stanie doprowadzić projekt do końca. Trzeba zajrzeć też na stronę internetową architekta wnętrz. Powinny być tam zaprezentowane jego wcześniejsze realizacje. Na przykładzie znacznie lepiej ocenić, czy jego propozycje nam się mogą spodobać, niż w oparciu tylko o deklaracje ustne człowieka zainteresowanego zdobyciem pracy.

Projektant wnętrzNie wolno zapominać o kryteriach formalnych wyboru. Architekt wnętrz musi posiadać wykształcenie kierunkowe w swoim fachu. I to nie jakieś ogólne ASP, ale stopień magistra na Wydziale Architektura Wnętrz. Czasami może to być też Architektura Ogólna, ale jeśli architekt wnętrz będzie się legitymował takim wykształceniem, trzeba koniecznie przyjrzeć się jego wcześniejszym dokonaniom. Szerokim łukiem omijajmy tylko dwuletnie szkoły aranżacji wnętrz. Takie szkoły uczą dekoratorów, a to zupełnie inna profesja. Zabierający się do pracy dobry architekt wnętrz powinien zaczynać od zaznajomienia się z rodziną. Wnętrz musi być bowiem dostosowane do jej potrzeb. Jeśli nie zbierze on informacji o wykonywanym zawodzie czy sposobach spędzania dobrego czasu, na pewno nie jest dobrym fachowcem. Narzucanie przez niego swojego własnego zdania zwykle źle się kończy. Można wręcz posunąć się do stwierdzenia, że taka osoba powinna być bardziej psychologiem niż architektem. Czasami musi nawet negocjować pomiędzy niedogadanymi małżonkami. Ostatnia sprawa to fundusze. Dobry architekt wnętrz raczej nie postawi ich na pierwszym planie, ale na pewno o nich nie zapomni. W końcu z nieograniczonym budżetem można sobie wszystko stworzyć, ale takiej sytuacji raczej w polskich rodzinach zbyt często spotkać nie można. Trzeba sobie radzić z ograniczonymi zasobami.

Lorem ipsumus

placeholder text

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et irmagnUt enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequatDuis ee dolor in reprehenderit.