Najnowsze wiadomości

25 lutego 2024 6:04

Wiosenne sprzątanie w łazienceGdy zaczniesz planować swoją wiosenną strategię sprzątania w domu, upewnij się, że weźmiesz trochę dodatkowego czasu w łazience. Przy tak dużej wilgotności, jest to jeden z obszarów, który naprawdę skorzysta na głębokim sprzątaniu. Tutaj są niektóre pomocni porady na dlaczego dostawać je robić dobrze:

Zacznij od pustego łupka

Zacznij od wyjęcia z łazienki wszystkiego, co możesz. Obejmuje to butelki szamponów, mydła, szczoteczki do zębów, dywaniki, maty kąpielowe i wszystko, co znajduje się na półkach i blatach. Posiadanie pustego łupka do pracy ułatwi spryskiwanie wszystkich powierzchni, dzięki czemu można je dobrze zmyć.

Pył i spray

Bierze kurz lub wilgotny płótno i kurz wszystkie powierzchnie które prawdopodobnie dostają przeoczającym podczas tygodniowych czystek, jak parapety, wierzchołek gabinetu lekarskiego, i półki. Następnie użyj wielofunkcyjnego środka do czyszczenia powierzchni i spryskaj ladę. Wycieramy je czyścić wilgotną ściereczką i przesuwamy dalej do zlewu.

Spryskaj wannę i kabinę prysznicową produktem przeznaczonym do usuwania piany mydlanej i grzybów pleśniowych. W tym momencie może być konieczne lekkie szorowanie, aby płytki i wanna wyglądały lśniąco czysto. Nie zapomnij o bateriach i lustrze, które można przetrzeć podstawowym środkiem do czyszczenia szkła.

Następnie przejdź do toalety. Użyj szorowarki do muszli klozetowej, aby usunąć wszelkie plamy wewnątrz muszli klozetowej i upewnij się, że czyszczone są one pod krawędzią. Użyj czystej szmatki do wytarcia zewnętrznej części toalety, aż do jej tyłu i na dół, aż do podłogi.

Na koniec będziesz chciał wyczyścić podłogę. Łazienka zazwyczaj ma płytki podłogowe, dzięki czemu łatwo jest zrobić szybki mop. Wsiadaj do wszystkich narożników i za toaletą. Po wyschnięciu podłóg możesz wymienić dywanik na czysty zestaw.

Poświęć trochę czasu na wyczyszczenie małych przedmiotów przed ponownym włożeniem ich do toalety, takich jak uchwyt na szczoteczkę do zębów i dozownik mydła. Gdy wszystko jest już wyczyszczone i zorganizowane, twoja łazienka powinna wyglądać i pachnieć świetnie.

Lorem ipsumus

placeholder text

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et irmagnUt enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequatDuis ee dolor in reprehenderit.