Najnowsze wiadomości

30 czerwca 2022 0:53

Wiosenne wskazówki dotyczące czyszczeniaCzy łazienka może być czyszczona wiosną? Pewnie!

Wiosenne sprzątanie zazwyczaj polega na czyszczeniu szaf, szafek i magazynów na niechcianym bałaganie. Myjmy okna, odnawiamy podłogi i przygotowujemy okna i drzwi na ciepłą pogodę. A co z łazienką? Niektóre łazienki nie mają okien, co oznacza, że w ciągu długiej zimy rośnie pleśń i grzyby pleśniowe. Z tego powodu ważne jest, aby głęboko czyścić również łazienki!

Dostawy .

Sama praca z puszką z bańkami do szorowania i gąbką może jej nie przeciąć. Oto materiały, które zalecamy zabrać ze sobą do tego przedsięwzięcia:

  • Ściereczki z mikrofibry
  • Biały ocet
  • Soda oczyszczona
  • Płyny czyszczące siódmej generacji (wszystkie są naturalne i nie zawierają żadnych szkodliwych substancji chemicznych)
  • Ściereczki do kurzu
  • Mop Swiffer lub mop z mikrofibry
  • Sok cytrynowy
  • Oliwa z oliwek lub olej kokosowy
  • Butelka z wodą

Gabinety

Wiele łazienek ma drewniane szafki. Aby je odkurzyć i wyczyścić, wymieszaj w małym słoiczku pół filiżanki soku z cytryny do dwóch filiżanek oliwy z oliwek lub kokosa. Wstrząsnąć do dobrze wymieszanego, a następnie odkurzyć drewniane szafki. Jest to naturalna alternatywa dla czyszczenia chemikaliów i sprawi, że drewno będzie lśniące.

Szkło i lustra

Niektóre osoby mieszają płyn do naczyń z octem i wodą do mycia szkła i luster. Jednak płyn do mycia naczyń nie jest naprawdę potrzebny. Sok z cytryny lub ocet i woda oczyszczą wszystko.

Po włączeniu ciepłej wody należy zamknąć szklane drzwi prysznicowe. Poczekaj, aż utworzy się para wodna, a następnie zamknij prysznic. Na szklane ścianki prysznica nanieś pastę z sodą do pieczenia i octem. Usiądźmy na kilka minut, a następnie wytrzyjmy. Spryskać wodą. Przetrzeć ściereczkami z mikrofibry, aby zapobiec powstawaniu pleśni.

Podłoga i płytki ścienne

Zamknij ponownie drzwi prysznica z gorącą wodą uruchomioną na parę. Użyj środków czyszczących siódmej generacji lub mieszanki octu, cytryny i wody. Nałóż środek czyszczący na ściany z płytek i podłogi, a następnie zamknij drzwi. W ciągu kilku minut należy wyłączyć prysznic. Za pomocą Swiffera lub mopa z mikrofibry usuń wilgoć z sufitu.

Wytrzyj ściany z płytek i podłogi. Jeśli nie wszystkie zabrudzenia zostały usunięte z fugi, należy nałożyć pastę z octu i sody oczyszczonej. Szorować za pomocą szczoteczki do zębów. Jeśli jeszcze nie jest czysta, należy zastosować profesjonalną formułę.

Porady dotyczące głębokiego czyszczenia łazienki

Teraz okna, lustra, ściany i podłogi są czyste, czas na głębokie sprzątanie zlewu i toalety. Jedną z najlepszych wskazówek, jakie widzieliśmy przy czyszczeniu toalety i umywalki, jest posypywanie jej sodą do pieczenia. Po kilku minutach należy wlać ocet. Będzie skwierczeć i bąbelkować. Kiedy skończy się bąbelkować, opłucz ją. Będzie błyszczeć jak nowe!

Baterie i głowice prysznicowe

Następnie będziesz potrzebował plastikowych torebek na kanapki i gumek. W baggie, zmieszaj ocet, sodę i wodę. Zawiń kraniki i głowicę prysznicową w baggie. Pozwól im usiąść na kilka godzin lub na noc. Następnie zdejmij je i wytrzyj. Twoje kraniki i głowica prysznicowa będą błyszczeć!

Te proste wskazówki i sztuczki powinny być wszystkim, czego potrzebujesz, aby Twoja łazienka lśniła jak nowa.

Lorem ipsumus

placeholder text

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et irmagnUt enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequatDuis ee dolor in reprehenderit.