Najnowsze wiadomości

20 lipca 2024 2:41

Zrób własne bomby kąpielowe domowej robotyNiezależnie od tego, kim jesteś i czym się zajmujesz, można śmiało powiedzieć, że nie ma nic bardziej relaksującego niż głęboka i satysfakcjonująca kąpiel w wannie.

Jeśli jednak chodzi o przygotowania, nasz rytuał kąpielowy jest sprawą bardzo osobistą. Niektórzy z nas lubią gorącą, wrzącą kąpiel, inni - chłodną. Jedni wolą kąpiel pełną bąbelków, a inni wolą, gdy woda jest czysta.

Jednym z preparatów do kąpieli, który szturmem zdobywa świat, jest bomba kąpielowa.

Co to jest bomba kąpielowa?

Bomby do kąpieli to twarde, sypkie kule (choć można je formować i nadawać im dowolny kształt i rozmiar), zawierające różne składniki bazowe. Są one przeznaczone do wrzucenia do wanny (nie rób tego z dużej wysokości!), gdzie zaczynają musować i parować, uwalniając bogactwo olejków eterycznych, zapachów i kolorów, którymi możesz się cieszyć.

Można je oczywiście kupić w wielu sklepach na ulicy lub na straganach, ale przy użyciu odpowiednich składników i odrobiny przygotowań można stworzyć własne bomby kąpielowe. Są one wspaniałym prezentem na urodziny, Dzień Matki lub Boże Narodzenie, a także świetną zabawą dla dzieci lub wnuków.

Jak zrobić domowe bomby kąpielowe?

Nasza stylistka Emily ciężko pracowała nad stworzeniem własnych bomb kąpielowych, więc dlaczego nie obejrzeć poniższego filmu, aby przekonać się, jak łatwo można je zrobić:Składniki domowej roboty bomb kąpielowych

Wszystkie poniższe składniki można kupić w każdym dobrym sklepie z artykułami żelaznymi:

  • 300 g wodorowęglanu sody
  • 100g kwasu cytrynowego
  • 15ml olejków zapachowych lub eterycznych (do wyboru)
  • Kilka kropli barwnika spożywczego (do wyboru)

Chociaż składniki wymienione powyżej są zwykle tolerowane przez większość ludzi, niektóre dodatki, takie jak substancje zapachowe i barwniki spożywcze, mogą potencjalnie powodować podrażnienia. Jeśli masz wrażliwą skórę lub alergię, lepiej całkowicie zrezygnuj z bomb kąpielowych.

Instrukcja wykonania domowej bomby kąpielowej

Zrobienie domowej roboty bomb kąpielowych jest naprawdę proste, a najlepsze jest to, że możesz eksperymentować z różnymi zapachami, olejkami eterycznymi i barwnikami spożywczymi, aby stworzyć swoje własne, spersonalizowane dzieła.

  • Krok 1 - Wlej kwasek cytrynowy i wodorowęglan sody do miski i dokładnie wymieszaj.
  • Etap 2 - Dodaj barwnik spożywczy, mieszając szybko i dokładnie, aby uniknąć spienienia się mieszanki.
  • Krok 3 - Dodaj olejki zapachowe/olejki eteryczne i wymieszaj szybko i dokładnie.
  • Krok 3 - Dodaj odrobinę wody i dalej mieszaj. Po ściśnięciu w dłoni mieszanina powinna zacząć się trzymać razem.
  • Krok 4 - Szczelnie zapakuj mieszaninę do jakiejś formy lub pojemnika (formy do pieczenia, umyte jogurty i foremki do kostek lodu są idealnymi pojemnikami).
  • Krok 5 - Po 20-30 minutach Twoje bomby kąpielowe powinny być gotowe i można je wyjąć z foremek, ale zalecamy pozostawienie ich nieco dłużej, jeśli to możliwe.

No i gotowe! Twoja własnoręcznie zrobiona bomba do kąpieli!

Podobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim z rodziną i przyjaciółmi na portalach społecznościowych. Śledź nas na Facebooku lub Twitterze, aby poznać więcej inspiracji dotyczących łazienki.

Lorem ipsumus

placeholder text

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et irmagnUt enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequatDuis ee dolor in reprehenderit.