Najnowsze wiadomości

Jak sprawić, by Twoja łazienka wyglądała jak nowa?

Upiększ swoją brzydką łazienkę

Korzyści płynące z przebudowy łazienki

22 września 2021 8:12

Wskazówki dotyczące organizacji łazienkiOrganizacja łazienki może wydawać się nieistotna, zwłaszcza gdy masz tyle innych rzeczy do zorganizowania w swoim życiu. Ale z odrobiną planowania, i podążając za niektórymi z naszych organizacyjnych życiorysów, twoja łazienka może po prostu stać się twoim nowym ulubionym pokojem w domu!

Czy ty dostajesz dzieciaki przygotowywać dla szkoły na początku dnia, lub dostawać przygotowywać dla randki lub nocy zabawa, łazienki mogą być stresującym miejscem. Ale w pełni zorganizowana łazienka, z czystymi powierzchniami i szykownym designem, stanie się Twoją oazą spokoju. Twoja łazienka powinna być miejscem, do którego wracasz do domu pod koniec długiego dnia, bierzesz kąpiel i pozwalasz pajęczynom myć się od ciebie.

Marie Kondo, guru porządku, uczy nas, że wszystkie nasze przedmioty i dobra powinny mieć swoje miejsce i przynosić nam radość. Jeśli wiesz, gdzie wszystko jest, sprawia, że twoje rzeczy wyglądają na zorganizowane i sprawia, że twoja łazienka jest bezstresowa - wymazuje niepotrzebny czas, który spędzasz na szukaniu rzeczy. Mieć dobrze zorganizowaną łazienkę może zmniejszać twój stres na początku dnia, no patrzy zagracony, i może nawet przynosić rodzinę wpólnie jeżeli everyone zna dlaczego bawić się ich rola!

Tak więc, teraz wiemy, jaki jest cel posiadania dobrze zorganizowanej łazienki, od czego zacząć?

Pierwszym krokiem jest deklutacja. Tak wielu z nas trzyma wokół siebie niepotrzebne przedmioty, które mogą sprawić, że nasze życie stanie się ruchliwe i prowadzić do niepotrzebnego stresu. Idąc na reorganizację łazienki, spróbuj przyciąć tu swoje rzeczy o połowę. Wielu z nas trzyma w ręku butelki, w których niewiele zostało, stare leki, dekoracje, a lista jest długa. Pozbądź się wszystkiego, co niepotrzebne w ten sposób, a obiecujemy, że poczujesz ciężar z ramion!

A co z rzeczami, których potrzebuję?

Deklutacja nie oznacza, że pozbędziesz się rzeczy, których potrzebujesz na co dzień. Wszystkie te rzeczy znajdą swój własny dom, ale to jest następny krok. W procesie deklutacji, pomyśl o przeniesieniu takich rzeczy jak duplikaty do innego pokoju lub magazynu. Wiele osób trzyma swoje leki w łazience, ale czy wiesz, że wiele leków faktycznie cierpi z powodu wilgoci?! Dlaczego wokoło utrzymywać one w kuchni lub w twój sypialni, zdala od jakaś dzieci, upraszczać twój łazienkę doświadczenie? W wyraźnie oznakowanym pudełku nigdy nie zapomnisz, gdzie są, a my uważamy, że w ten sposób możesz nawet łatwiej zorganizować i znaleźć to, czego szukasz.

Jak mogę zorganizować to, czego potrzebuję?

Ważne jest, aby na tym etapie zastanowić się, jak wykorzystać przestrzeń w swojej łazience. Do robienia makijażu? Do robienia włosów? Do zabawy zabawkami z dziećmi w wannie? Each przestrzeń ty organizujesz w twój łazience musi mieć swój funkcję, więc ty zawsze wiesz gdzie ty potrzebujesz szukać coś. Na przykład, zastanów się nad posiadaniem stacji do włosów, lub pudełka, w którym znajdują się wszystkie Twoje produkty do pielęgnacji włosów i szczotki. Pamiętaj, aby zorganizować przestrzeń łazienki według funkcji, tak aby pasowała do Twojego stylu życia.

Oto kilka dodatkowych zaleceń, których możesz spróbować, jeśli chcesz, aby Twoja łazienka była większa i mniej zagracona:

  • Pojemniki przyklejaj do wnętrza drzwiczek szafki, do rzeczy takich jak szczoteczki do zębów (dzięki temu będą bardziej higieniczne). Plastikowe pudełka podziel zawartość szuflad według funkcji. Do małych łazienek daj każdemu członkowi rodziny swoją własną torbę łazienkową. To może nawet być przechowywane w ich sypialni, aby uniknąć korzystania z każdej łazienki przechowywania przestrzeni całkowicie. Używa w łazienkowym pralnianym koszu unikać ręczników opuszczać obłożonych po całym miejscu.
  • Używa wiszącego prysznicowego caddy przechować wszystkie twój prysznicowe rzeczy tak jak mydło, ciało myć lub szampon. Zainwestuj w wiklinowe kosze do przechowywania / tkane kosze, aby ułożyć więcej ręczników na estetycznie wyglądającej dodatkowej przestrzeni do przechowywania.
  • Możesz dodać dodatkowe półki w miejscach, których nie możesz używać, np. nad toaletą, lub w narożnych półkach. Zainwestuj w dodatkowe szafki lub duże szafki, szczególnie jeśli masz dużą rodzinę. Pomyśl o użyciu stojaka na ręczniki dla zwiniętych ręczników, zamiast ich wieszać. To sprawia, że wyglądają schludniej i zajmują mniej miejsca. Zastanów się nad inwestycją w wózek lub małą regałową jednostkę. Ty mogłeś nawet utrzymywać roślinę domową na górze robić mię spojrzeniu jak dekoracja i oczyszczać powietrze. Trzyma twój cotton buds, bath bomby, magazyny, lub zwiniętych ręczników tutaj.
  • Jeśli masz dzieci, pomyśl o zakupie torby na sznurki do rysowania wszystkich ich rzeczy, szczególnie zabawek. Możesz nawet powiesić worek na przyssawce nad wanną lub przechowywać go w ich pokoju poza zasięgiem wzroku, gdy chcesz zrelaksować się w wannie na własną rękę. Możesz zajrzeć do zakupu "leniwej Susan" - okrągłej tacy, którą możesz obracać dookoła - zamiast przewracać rzeczy próbując znaleźć odpowiedni produkt. Małe schowki, może masywne słoiki, powieś na ścianie (za pomocą paska magnetycznego lub haków), aby użyć ich jako dozowników do wacików lub szczoteczek do zębów.

Jak mogę sprawić, by moja łazienka czuła się czysta, spokojna i zen?

Utrzymanie łazienki w bezpiecznym miejscu nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Po tym całym bałaganie i każdy przedmiot ma swoje własne miejsce, teraz musisz tylko pamiętać, aby umieścić go z powrotem tam, gdzie jego miejsce! Cała rodzina może Ci w tym pomóc, zwłaszcza jeśli każdy członek ma swoje własne miejsce, torbę lub koszyk. Nikt nie ma czasu robić głębokiemu oczyszczeniu łazienki każdego dnia, ale utrzymanie lady bez bałaganu i wycieranie ich i umywalek raz dziennie może robić ogromną różnicę.

Lorem ipsumus

placeholder text

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et irmagnUt enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequatDuis ee dolor in reprehenderit.