Najnowsze wiadomości

20 lipca 2024 2:11

Porady dotyczące profilaktyki łazienkowej dla seniorówBezpieczeństwo w łazience jest niezwykle ważne, zwłaszcza dla seniorów. Poświęcenie czasu na zapoznanie się z kilkoma wskazówkami dotyczącymi zapobiegania urazom zapewni bezpieczeństwo osobom starszym. Oto kilka prostych sposobów na uniknięcie urazów w łazience.

1. Batony prysznicowe

Przy wchodzeniu i wychodzeniu z prysznica człowiek łatwo się poślizgnąć i upaść. Instalacja drążka chwytającego zapewnia coś, co można trzymać w dłoni, aby uniknąć wypadków. Konieczne jest przymocowanie tego typu urządzenia za pomocą solidnych śrub i przetestowanie go przed użyciem.

2. Odpowiednie Oświetlenie

W środku nocy, nierzadko pojawia się chęć skorzystania z łazienki. Często zdarza się, że w domu jest bardzo ciemno. Gdy oświetlenie nie jest dostępne, starsza osoba może na coś spaść lub potknąć się o coś. Dobrym pomysłem jest zainstalowanie oświetlenia nocnego z czujnikami ruchu. Jak tylko ktoś przejdzie, światło włączy się i oświetli przestrzeń.

3. Zdejmij dywany

Mimo że wiele osób kładzie dywany na zewnątrz wanny lub wokół toalety, przedmioty te mogą stanowić zagrożenie podczas podróży. Konieczne jest ich usunięcie i zastąpienie matami antypoślizgowymi. Jest to szczególnie ważne w łazience z podłogą pokrytą kafelkami.

4. Zainstaluj akcesoria w pobliżu prysznica

Mądrze jest upewnić się, że w pobliżu prysznica są miejsca do wieszania ręczników i przechowywania mydła. Kiedy starsza osoba musi sięgnąć po te przedmioty, może przypadkowo upaść. Istnieje wiele urządzeń, które mogą być zainstalowane wewnątrz lub bezpośrednio obok prysznica lub wanny.

5. Toaleta podniesiona

Wielu seniorów ma trudności z wstaniem z pozycji siedzącej. Posiadanie podniesionej deski klozetowej ułatwia przejście do łazienki bez pomocy.

6. Baterie etykietowe

W przypadku, gdy baterie mają wiele uchwytów, ważne jest, aby oznaczyć elementy sterujące ciepłem i zimnem. Seniorzy mogą być zdezorientowani i używać wody, która jest zbyt gorąca, co może prowadzić do poważnych oparzeń. Ponieważ może się to zdarzyć w wannie, pod prysznicem lub w zlewie, wszystkie elementy armatury muszą być odpowiednio oznakowane.

7. Unikaj głębokich wanien

Chociaż wanna z jacuzzi może być relaksująca i rozluźniająca obolałe mięśnie, może stanowić zagrożenie podczas podróży. Jeśli to możliwe, seniorzy powinni unikać korzystania z głębokiej wanny. Inteligentne jest zainstalowanie prysznica na równi z ziemią, aby zapobiec wypadkom.

Lorem ipsumus

placeholder text

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et irmagnUt enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequatDuis ee dolor in reprehenderit.